Zdjęcie Psychoterapia On-line

PSYCHOTERAPIA ON-LINE

Dowiedz się więcej o terapii On-line

Czym jest psychoterapia on-line?

Pomoc psychologiczna online jest przełamaniem barier odległości. To wyjście naprzeciw osób, które zmuszone były dojeżdżać do gabinetu z różnych zakątków Polski oddalonych od Warszawy często nawet o kilkaset kilometrów. Pomoc psychologiczna online to połączenie profesjonalnej pomocy psychologicznej z wymogami współczesnego świata. Sesję z psychoterapeutą odbywają się za pośrednictwem komunikatora internetowego, bez konieczności wychodzenia z domu.

SESJA ON-LINE W KILKU KROKACH!

POROZMAWIAJMY

Skontaktuj się ze mną, by porozmawiać o problemie, a także by umówić dogodny dla Ciebie termin

UMÓW TERMIN

Ustalimy dogodny dla Ciebie termin spotkania online.

ZAPŁAĆ

Dokonaj wpłaty na podany rachunek bankowy.

SESJA

Przeprowadzimy sesję w ustalonym terminie

Naukowe dowody - Psychoterapia przez Internet jest równie skuteczna!

Psychoterapia przez Internet jest co najmniej tak samo skuteczna - żeby nie powiedzieć BARDZIEJ - jak konwencjonalna terapia prowadzona twarzą w twarz. Trzy miesiące po zakończeniu serii sesji pacjenci z grupy online'owej przejawiają nawet mniej objawów. Bazując na wcześniejszych studiach, naukowcy z Uniwersytetu w Zurychu podejrzewali, że terapia internetowa i tradycyjna dają podobne rezultaty.

DOWÓD

Przeczytaj!

By sprawdzić, czy tak rzeczywiście jest, przeprowadzono eksperyment. Sześciu specjalistów leczyło 62 chorych (większość pacjentów cierpiała na umiarkowaną depresję). W wyniku losowania 32 osoby trafiły do grupy z interwencją internetową, a 30 do grupy z interwencją twarzą w twarz. W obu przypadkach terapia składała się z 8 sesji. Psycholodzy stosowali takie same techniki, typowe dla terapii poznawczo-behawioralnej, gdzie zadania można wykonywać ustnie lub pisemnie. Podczas sesji osoby leczone online realizowały pisemnie jedno wyznaczone wcześniej zadanie, np. kwestionowały negatywny obraz siebie. Pacjenci tradycyjni zajmowali się tym samym na spotkaniu z terapeutą. Efektywność leczenia oceniano głównie na podstawie wyników w Inwentarzu Depresji Becka II (BDI II). Dodatkowo brano pod uwagę wyobrażenia samobójcze, lęk, poczucie beznadziejności i automatyczne myślenie negatywne.

DOWÓD

Pozytywne wyniki badań

W obu grupach wskaźniki depresji znacząco spadły - podkreśla prof. Andreas Maercker. Pod koniec eksperymentu depresji nie można było zdiagnozować u 53% grupy online'owej i 50% grupy tradycyjnej. Po 3 miesiącach od ukończenia leczenia różnica stała się jeszcze bardziej widoczna: depresji nie dało się stwierdzić u 57% grupy internetowej i tylko 42% grupy spotykającej się z terapeutą.

Przedstawiciele obu grup byli w podobnym stopniu zadowoleni z leczenia i działań terapeutów. Kontakt z psychologiem był uznawany za osobisty przez 96% grupy online'owej i 91% grupy konwencjonalnej.

Pacjenci internetowi intensywnie korzystali z korespondencji z terapeutą (twierdzili, że wracali zarówno do listów od psychologów, jak i do swoich zadań).

Ale też wyniki przedstawione w badaniach Azy Barak'a i współpracowników z Uniwersytetu w Hajfie koncentrują się na analizie stosowanych różnych metod w psychoterapiach prowadzonych przez Internet. Konkluzują tego badania jest to, że zarówno tradycyjne metody leczenia różych problemów klinicznych (lęk, stres) jak i leczenie on-line pozostają równie skuteczne. Zadaniem autorów psychoterapia i poradnictwo psychologiczne powinny dostosować się do wirtualnego świata, przyjąć nowe, innowacyjne narzędzia , aby jeszcze lepiej spełniać potrzeby i wymagania pacjentów.

Murphy i Parnass w opracowanym badaniu Satysfakcja Klienta i porównanie wyników terapii on-line i twarzą w twarz nie zauważyli różnic między wynikami klientów odbywających terapię on-line, a wynikami klientów terapii face-to-face.

W jaki sposób będziemy pracować?

USTALENIE PODSTAW PROBLEMU

Rozmowa celem poznania się i zrozumienia podstaw problemu.

SESJE PSYCHOLOGICZNE

Sesje on-line podczas których wspólnie pracujemy nad Twoimi problemami. To etap pracy nad znalezieniem rozwiązania.

WYNIK KOŃCOWY

To etap który osiągamy wspólnie, a w którym uznajesz, że terapia przyniosła zamierzony skutek.
 • Terencjusz napisał: Człowiekiem jestem i nic co ludzkie nie jest mi obce – tak samo mi nie są obce ludzkie dramaty i nie raz zmagałam się z przeciwnościami losu. To pomogło mi stać się lepszym człowiekiem ale przede wszystkim lepszym terapeutą oraz dało mi możliwość lepszego zrozumienia moich pacjentów.

OPINIE PACJENTÓW

Przeczytaj opinie pacjentów o mnie umieszczone na portalu znanylekarz.pl
 • Trafiłem do Pani Kingi jako Psychologa z polecenia znajomej. W pewnym momencie życia człowiek sam nie zdaje sobie sprawy z tego, że stan w jakim się znajduje to choroba, a za taką można śmiało uznać depresję z jaką się borykałem. Borykałem i piszę to z pełną świadomością, teraz jestem innym człowiekiem. Sesje trudne emocjonalnie, szczególnie dla mężczyzny który musi się otworzyć, ale teraz wiem, że właśnie tego potrzebowałem. Pani Kinga jest wspaniałych psychologiem który potrafi celnie odnaleźć we mnie to co powodowało mój stan. Z całego serca dziękuję i serdecznie polecam Panią Kingę jako psychologa, gdyż jest osobą ciepłą, otwartą i potrafiącą wydobyć z nas to z czym chyba każdy mężczyzna ma problem, czyli z otwarciem się i mówieniem wprost o tym co czujemy. Pani Kingo, bardzo Pani dziękuję i kontynuujmy nasze sesje, bo są dla mnie ogromnie ważne.
  Zadowolony
 • Choroba na którą cierpię ogranicza mi w dużym stopniu normalne funkcjonowanie. Na moje szczęście mamy internet, Skype i możliwość sesji online. Bardzo polecam Panią Kingę. Po długim czasie unikania ludzi, problemów z samą sobą powoli wracam do życia. Otwieram się na świat i zaczynam czuć, że żyję. Nawet miałam rozmowę w sprawie pracy, co kiedyś wydawało się niemożliwe. Pani Kingo - dziękuję. Przynajmniej tyle mogę dla Pani zrobić w podziękowaniu za Pani pomoc, która znaczy dla mnie więcej niż cokolwiek innego.
  Aga
 • Dziękuję Pani Kingo. Za cierpliwość i wyrozumiałość. Terapia trwała długo. Ale mężczyźnie niełatwo jest się otworzyć. Małymi kroczkami mobilizowala mnie Pani do pracy nad sobą i do zmian. Było warto.
  Rafal
 • Świetna Specjalistka, bardzo dobry człowiek, terapia trwała ponad 10 miesięcy, serdecznie polecam, warto mieć kontakt do osoby, która profesjonalnie pomoże w ciężkiej sytuacji emocjonalnej.
  Tomasz
 • "Specjalistów" odwiedziłam kilku zanim w końcu trafilam do p.Kingi. Z potwornego lęku, paraliżu życiowego i braku jakiejkolwiek perspektywy na normalność przeszłam do pełni życia, bez strachu, płaczu, rozpaczy. Pani Kingo dziękuje! W końcu jest tak zwyczajnie normalnie.
  Mela
 • Wspaniała, ciepła kobieta, w jej gabinecie czułam się bezpiecznie, zawsze pomoze w razie kłopotu. Polecam szczególnie w sprawach kryzysu w związku i innych problemów z akceptacją. Pomogla mi w ciężkiej chwili. Dziekuje i polecam.
  Marta
 • Lekarz godny polecenia. Pacjenta traktuje z nalezytym szacunkiem i poswieca mu wystarczajaco duzo czasu podczas wizyty. Polecam
  Ewelina
 • Pani Kinga wyciągnęła mnie z "dołka" w którym trwałem bardzo długo. Nie przypuszczałem nigdy, że coś lub ktoś jest w stanie to zmienić. Po terapii z Panią Kingą chce znów żyć pełną para...garściami brać... :) :)
  Grzegorz
TOP